Поліцейські Одещини викрили злочинну групу псевдоволонтерів, які обдурили 6 громадян на 130 тисяч гривень. Зловмисники обіцяли доставити військовослужбовцям автомобіль, якого насправді не мали, а потім просили гроші на пальне.
За даними поліції, організатором шахрайської схеми був житель Одеси, який завербував у свою банду двох знайомих. Зловмисники під виглядом волонтерів, які нібито знаходяться за кордоном, телефонували представникам місцевої влади, духовенства, волонтерських організацій та пропонували передати безкоштовно на потреби ЗСУ позашляховик.
Надалі, спілкуючись з потенційними жертвами, вони просили кошти нібито на паливо або ремонт, аби транспорт доїхав до пункту призначення. Введені в оману громадяни перераховували на вказані псевдоволонтерами рахунки гроші.
Щоб потерпілі не мали сумніву щодо благодійних намірів аферистів, під час телефонних розмов ті створювали відчуття, ніби автівка вже в дорозі – шум завантаженої проїзної частини, сигнали транспортних засобів тощо.
У такий спосіб «благодійникам» вдалося ошукати 6 довірливих громадян та заволодіти їхніми грошима у розмірі більше ніж 130 тисяч гривень. Кошти вони знімали з банківських рахунків, ділили між собою та витрачали на власні потреби.
Не дочекавшись обіцяного автомобіля, ошукані громадяни почали звертатися у поліцію.
За силової підтримки батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Одеській області поліцейські затримали правопорушників у процесуальному порядку. В ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили у фігурантів гроші, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та інші речі, що становлять інтерес для слідства.
Фішингові СМС від імені поштових сервісів: як не стати жертвою шахраїв
За наявності достатніх доказів, зібраних поліцейськими, слідчі під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури повідомили фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб.
Максимальне покарання, яке тягне за собою санкції цієї статті, – позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Двом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а одному – цілодобовий домашній арешт.
Слідство триває.
Комментарии