Три ознаки, що вашому коту потрібно видаляти хворі зуби

Кішки, як і всі тварини, схильні до захворювань зубів і порожнини рота. Виявлена хвороба ясен, зуби, що хитаються, травма, будь-яка інша проблема може стати приводом для втручання фахівця. При перших підозрах на проблеми в ротовій порожнині слід звертатися до лікаря загальної практики або потрібна консультація ветеринара-стоматолога.

Які проблеми із зубами та ротом бувають у котів?

Проблеми із зубами та ротовою порожниною характерні для вікових тварин. До найпоширеніших явищ, що зустрічаються у вихованців, відносять:

  1. Гінгівіт. Запальна реакція у яснах, яка може бути спровокована зубним нальотом. У разі відсутності лікування та своєчасної ультразвукової чистки з поліруванням викликає прогресування хвороби.
  2. Гнійний пародонтит. Прогресування гінгівіту з поступовим накопиченням нальоту та часточок їжі глибоко під яснами стає причиною розвитку деструктивних захворювань кісток щелепи.
  3. Резорбція. Виникає внаслідок тривалого патологічного впливу клітин – остеокластів, скупчення яких відбувається внаслідок оголення коренів зуба. Дане захворювання може протікати досить повільно, зрештою, призводячи до повної втрати зубів. Найсерйознішим наслідком захворювання може стати перелом щелепи тварини (притаманний собакам дрібних порід).
  4. Зламані зуби. Вихованець, незалежно від віку, може зіткнутися з цією проблемою. Видалення зуба тварині залежить від його розташування у ротовій порожнині. Лікар “ТерраВет” проводить детальний огляд, робить цифровий рентген тварині, щоб вивчити характер ушкодження. Також фахівець має встановити збереження цілісності кореня та підтвердити відсутність інших захворювань.

Причини хвороб зубів

Чищення зубів — майже нездійсненне завдання для більшості власників котячих. Через це у вихованців формується наліт у вигляді безбарвної плівки, який провокує поганий запах з рота та запальні реакції у яснах. Якщо гігієна буде ґрунтовно порушена, існує ймовірність розвитку зубного каменю. Він в свою чергу призводить до набряків та запалення ясен. 

Причиною захворювання зубів також є:

  1. Вік. Літні тварини часто стикаються з такими проблемами.
  2. Раціон. Якщо в меню кішки є лише вологий корм, це стане першою передумовою для формування нальоту.

Зубні хвороби, хай і з деякими складнощами, але піддаються лікуванню у переважній більшості тварин. Щоб не допустити ситуацію з видаленням, слід стежити за станом ротової порожнини кішки. Будь-який ветеринар “ТерраВет” порекомендував спеціальні заходи для чищення зубів та профілактики їх захворювання. 

Як визначити, що у кішки болить зуб?

Стоматологічні проблеми, як у людей, так і вихованців, нерідко супроводжуються сильними больовими відчуттями. Дикі предки котячих приховували свій стан, щоб не стати здобиччю для сильніших хижаків. Така риса є і в сучасних порід.

Найбільш очевидною ознакою є поява поганого аромату з рота. Це прямий сигнал для господарів, що вказує на необхідність догляду та проведення спеціальних заходів.

Але також є й інші ознаки проблеми:

  • проблеми з пережовуванням їжі;
  • порушення цілісності ясен та їх припухлість;
  • зуби, що відкололися, тріснули або розхиталися.

Нерідко сигналом про необхідність звернутися до ветеринарного стоматолога є надмірне слиновиділення та регулярні спроби кота торкнутися лапою до своєї морди. Будь-яка з перерахованих вище ознак буде помітною, якщо уважно стежити за станом свого вихованця. За перших тривожних сигналів необхідно звернутися за допомогою до ветеринарного стоматолога.

Коли потрібно видаляти зуби?

Найбільш поширена причина випадання зубів у котячих — це пародонтит. Через це захворювання ясен розвивається сильна запальна реакція, яка призводить до руйнування кістки, що оточує зуб. Як наслідок, зуб починає хитатися, а тварина відчуває сильні больові відчуття. 

Окрім того, видалення зубів потрібно у випадках, коли мова йде про зламаний зуб. Причиною такої неприємності може стати травма чи резорбція. Також нерідко до видалення призводить стоматит — аутоімунне захворювання, при якому організм вихованця починає відкидати власні зуби. Хвороба супроводжується запальною реакцією ясен та сильним болем. На жаль, дієвої терапії при такому захворюванні не існує і, єдиний правильний вихід  – видалення зуба.

Теги:

Коментарі