Харківський центр контролю і профілактики хвороб провів комплексне дослідження якості води у Харкові та області. Протягом пів року перевірили 897 проб води з колодязів та каптажів джерел, і виявили, що 45,8% з них не відповідали нормам. Експерти виявили перевищення показників за жорсткістю, каламутністю, кольоровістю, перманганатною окиснюваністю, вмістом нітратів, сульфатів, сухого залишку, аміаку та хлоридів.
Додатково, проведено дослідження за мікробіологічними показниками на 672 пробах води, і 41,4% з них не відповідали нормам.
У Харкові перевірили якість питної води: результати сумні
Дослідили 96 проб води із дванадцяти каптажів природних джерел:
- Саржин яр;
- Манжосовий яр;
- Олешки;
- парк “Юність”;
- “Петренки-1”;
- “Петренки-2”;
- “Петренки-3”;
- Олексївська балка;
- на вулиці Мінераловодській, 1;
- на вулиці Владислава Зубенка, 25;
- на вулиці Бучми (два каптажі).
Зокрема, було досліджено 96 проб води із дванадцяти каптажів природних джерел, і лише у чотирьох випадках не виявлено відхилень за мікробіологічними показниками. Залишились випадки, де спостерігалися санітарно-хімічні відхилення, зокрема у каптажах парку “Юність”, селища Олешки та “Петренки-3”.
Спеціалісти Центру контролю нагадують, що воду з будь-яких колодязів і джерел слід завжди кип’ятити. Проте, кип’ятіння не допоможе позбутися від нітратів, які знаходяться у високій концентрації в деяких каптажах на Ізюмщині, Чугуївщині та у Харківському районі. Вживання такої води немовлятам заборонено.
Коментарі