Антикорупційний центр “Межа” через суд домоглося відкриття Національним антикорупційним бюро провадження про можливе розкрадання бюджетних коштів під час закупівель лісу для фортифікацій на Харківщині. Про це повідомила голова організації Мартина Богуславець.
НАБУ відкрило справу на виконання ухвали Вищого антикорупційного суду за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Це сталося через кілька місяців після того, як стало відомо, що Харківська обласна військова адміністрація купувала деревину у фірм з ознаками фіктивності, які не сплачували податки. За 2023-2024 роки було укладено контрактів на загальну суму понад 300 мільйонів гривень. За підрахунками Харківського антикорупційного центру, втрати бюджету від реалізації цієї схеми могли сягнути близько 150 мільйонів гривень.
Йшлося про те, що ХОВА купувала деревину для фортифікацій у фірм, які були створені наприкінці 2023 року. Усі вони пов’язані між собою, раніше ніколи цим бізнесом не займалися. Чотири приватні компанії купляли деревину у лісгоспів по всій Україні, а згодом перепродавали ХОВА за завищеними цінами. При цьому інших “клієнтів” на деревину у цих фірм більше не було.
За інформацією ХАЦ, після розслідувань обладміністрація перестала купувати деревину у фірм-посередників: уже майже два місяці підлеглі начальника ХОВА Олега Синєгубова укладають договори виключно з державними лісгоспами. Останній договір на закупівлю деревини для фортифікацій у приватної фірми ХОВА уклала 12 червня.
Різниця у ціні суттєва: у липні, наприклад, договір з Жовтневим лісгоспом уклали на поставку деревини по 3052,8 грн/куб. м (у “приватників” середня ціна була близько 5500 грн, а в декого – понад 8000 грн).
Коли стало відомо про відкриття кримінального провадження, із ХОВА звільнився заступник Синєгубова Михайло Харнам, який відповідав за будівництво загалом та фортифікації. Журналістам він заявив, що “втомився”.
“Родина не поруч, і дуже багато особистих питань: і здоров’я, і все разом. Дуже тяжко було, за три роки максимум сім днів відпочинку, до того ж дуже багато питань вирішувалося, дуже велике навантаження. Тому вже є необхідність трішки відпочити, зробити паузу й рухатися далі”, — сказав Михайло Харнам у коментарі “Суспільному”.
“Це рішення за власним бажанням. Ніяких конфліктів ні з правоохоронними органами, як усі вже починають писати, ні з Олегом Синєгубовим немає. Все дуже добре, усім дякую за співпрацю, усьому колективу. Я впевнений, що цей колектив і далі працюватиме на благо держави”, – зазначив Харнам.
Комментарии