Харківська ОВА платила мільйони за фортифікації фіктивним фірмам, власники яких виявилися підставними особами— розслідування

Департамент Житлово-комунального господарства (ЖКГ) та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА укладав прямі договори на постачання деревини для укріплень із фірмами з ознаками фіктивності. Про це йдеться в колонці голови Антикорупційного центру “Межа” Мартини Богуславець, опублікованій на “Українській правді“.

За даними розслідувачки, 270 млн грн за деревину, інформація щодо якої засекречена, перерахували на ФОП Чаус І.О., ТОВ “Герц індустрія”, ТОВ “Сатисбуд”, ТОВ “АТТ БУД” та ТОВ “ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОСХОД”. Усі ці фірми отримали мільйоннні підряди одразу через кілька місяців після реєстрації, а також за прямими договорами і без конкурсних закупівель. 

“Так сталося, що департамент Харківської ОВА для оборонних закупівель обирав щойно зареєстровані ноунейм фірми і ФОПи. Більше того, власники цих фірм не нагадують успішних бізнесменів і бізнесвумен – мають десятки судових справ, від крадіжок віскі до домашнього насилля над чоловіком і матір’ю, дехто з них позбавлені батьківських прав та мали виконавчі провадження за кредити в банках. Ще одна цікава деталь – схоже, ці бенефіціари навіть не здогадуються, що вони мільйонери. Адже продовжують працювати позмінно “на полях” та заводах”, – зазначила Мартина Богуславець.

На Харківщині хотіли вкрасти понад 20 мільйонів гривень, виділених на будівництво фортифікацій

У розслідуванні йдеться, що схема почалася із ФОП Чаус Ігор Олегович. За три місяці після реєстрації департамент ОВА укладає з ним прямі договори на постачання деревини на мільйони гривень. Цікаво, що у липні 2023 року, коли Чаус тільки зареєстрував ФОП, мав виконавче провадження за штраф від поліції. Раніше ж його визнавали винним за крадіжку півлітрового “Джек Деніелс” в АТБ. За крадене віскі він відпрацьовував 100 годин громадських робіт.

Продовжили схему “успішні бізнесвумен” із міста Кам’янське Дніпропетровської області. Перша – Вікторія Смоляк, власниця ТОВ “Герц індустрія”. ТОВ зареєстрували у червні 2023 року, а вже за декілька місяців вона почала заробляти на деревині мільйони. Знову ж, за прямими договорами. За менш, ніж рік, фірма змінює чотири керівники, що теж є ознакою фіктивності.

На пані Смоляк – не тільки зареєстрована ТОВ, а й 5 виконавчих проваджень за стягнення від банків, суди за ухиляння від батьківських обов’язків. Жінка п’яною вчинила домашнє насилля над матір’ю. Нині ж вона працює на Дніпровському металургійному комбінаті.

Друга бізнесвумен – Наталія Коваль. На неї зареєстрували ТОВ “Сатисбуд” через три дні після реєстрації  “Герц індустрії”. Через цюфірму провели понад 52 мільйони. Власниця фірми теж має букет судових справ, зокрема, щодо позбавлення батьківських прав, знаходження в громадському місці у п’яному вигляді, вчинення домашнього насильства у відношенні до чоловіка. Як стало нам відомо, жінка нині працює позмінно в полях. 

Цікаво, що  і ТОВ “Герц індустрія”, і ТОВ “Сатисбуд” мають одного і того ж директора – Дмитра Кнорозова. Очікувано, і він теж має виконавчі провадження, де виступає боржником. 

ТОВ “АТТ БУД” та “ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОСХОД” мають дотичність до ще понад 30 нещодавно створених компаній із широким спектром видів діяльності. 

“За цією схемою неозброєним оком видно, як хтось, будучи вхідним у владні кабінети, нещадно реєструє нові фірми, використовуючи для цього людей, які в силу обставин можуть не здогадуватися про це. І цей хтось далі продовжує заробляти на крові. В ідеалі це мало б стати корисною інформацією для правоохоронних органів і подальших викриттів фіктивних фірм, які в ЗСУ крадуть мільйони”, – зазначила голова антикорупційного центру.

Закінчила Харківський національний університет імені Каразіна. У журналістиці працює із 2008 року.
Показать все посты

Комментарии