CodeIT4Life відкриває першу сенсорну кімнату для дітей у Дергачах

Волонтерська ініціатива з Харкова розширює корекційні можливості для дітей з особливими освітніми потребами.

13 грудня 2024 року в Дергачах Харківської області відбулося відкриття першої сенсорної кімнати для дітей у підвальному приміщенні, створеної у рамках проєкту “Безпечне українське дитинство”. Ініціатива реалізована благодійним фондом “CodeIT4Life Ukraine” у співпраці з місцевою владою.

Чому це важливо?

Дергачівська громада є домівкою для понад 220 дітей з особливими освітніми потребами, серед яких діти з аутизмом, синдромом Дауна, затримкою психічного та мовного розвитку. Також багатьох дітей, які пережили психологічні травми війни, зокрема сироти, внутрішньо переміщені особи, діти військовослужбовців. Багато з них постають перед труднощами адаптації, пізнавальної активності та соціалізації. 

Сенсорна кімната стане безпечним та комфортним простором для емоційного розвантаження, корекційної роботи та соціальної адаптації.

Що таке сенсорна кімната?

Це спеціально обладнане середовище для терапії, яке включає:

  • Світлові колони та панель “Зоряне небо” та дзеркалу з ефектом нескінченності для зниження стресу.
  • Тактильні панелі, іграшки й балансувальні дошки для розвитку сенсорики та моторики.
  • Тренажер “Сквизер”, реабілітаційний тунель та гамак для емоційного розвантаження та покращення концентрації.

Ці інструменти допомагають дітям розвивати впевненість, концентрацію та соціалізацію, знижувати психологічні бар’єри та покращують процес навчання й адаптації дітей з особливими освітніми потребами.”

“Одна з наших місій — створення безпечних умов для розвитку дітей і молоді Харківщини. Проєкт “Безпечне українське дитинство” реалізує простори для адаптації та розвитку дітей. Сенсорна кімната — це новий крок до підтримки дітей регіону” — підкреслила представниця благодійного фонду CodeIt4Life Ukraine Євгенія Семеняк. 

Досягнення ініціативи

Проєкт “Безпечне українське дитинство” вже триває майже два роки. За цей час створено 7 безпечних дитячих просторів, де проведено понад 300 заходів на соціальну адаптацію, психологічну реабілітацію, знайомство з українською культурою та розвиток дітей для 23 тисяч дітей.

Для додаткової інформації звертайтеся:
Контактна особа: Ілона Ісмаілова, проджект-менеджер напрямку [email protected]

Електронна пошта: [email protected]
Сайт фонду: https://codeit4.life/ua/ 

Інстаграм: https://www.instagram.com/codeit4life/

Фейсбук: https://www.facebook.com/CodeIT4Life

Теги:

Комментарии