Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов підписав розпорядження про перейменування трьох станцій метро і 48 вулиць в Харкові.
“Для обʼєктивності процесів перейменування було створено Робочу групу, до складу якої увійшли представники громадськості, науковці, історики та краєзнавці університетів, органів місцевого самоврядування, зокрема Харківської міськради. Також у складі групи – начальниця Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті”, – повідомили у пресслужбі ОВА.
Процес деколонізації в регіоні відбувається згідно Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.
“Як виконавчий орган влади ми дотримуємося всіх правових процедур. Наголошую, що ОВА має повноваження перейменувати лише ті топоніми, які підпадають під дію відповідного Закону. Здійснити перейменування всіх вулиць не в нашій компетенції. Але відповідні перейменування своїм рішенням здійснюють органи місцевого самоврядування”, – зазначив Олег Синєгубов.
У ХОВА додали, що робоча група провела 9 засідань, детально обговорюючи всі пропозиції, й ті, які набрали найбільшу кількість голосів членів групи, і були включені до розпорядження. З повник преліком перейменувань можна ознайомитися за посиланням.
“Усі пропозиції, які після обговорень надішли до ОВА, будуть передані до органів місцевого самоврядування для подальшого обговорення та консультацій із громадськістю”, – повідомили у ХОВА.
Не дивлячись на звернення активістів, у розпорядженні начальника ХОВА залишились ті самі назви, які були затверджені напередодні робочою групою. Так, станція метро “Завод ім. Малишева” стане “Заводською”, проспект Гагаріна – Аерокосмічним, вулиця Єсеніна – Олександра Олеся, а Героїв Праці – Нескорених.
“Синєгубов не почув громадськість і закріпив розпорядженням ті самі назви”, – відреагували у спільноті “Деколонізація. Україна”.
“У Харкові не буде вулиці Симона Петлюри, Олександра Клушина, Євгена Коновальця, Міська Барбари, Братів Сім’янцевих, Пластової, Гетьмана Мазепи. Політична відповідальність лежить лише на Синєгубові”, – заявили у громадській організаціїї.
“Деколонізація. Україна” просила перейменувати вулиці так:
вул. Дружби Народів – Олександра Клушина;
вул. Героїв Праці – Симона Петлюри;
пров. Кантемира – Міська Барбари;
пр. Гагаріна – Зміївський шлях
бульвар Грицевця – Євгена Коновальця;
6вулиця Тархова – Братів Сім’янцевих
Нагадаємо, що аналогічні назви пропонувала громадська спільнота “Харківська топонімічна група” замість нейтральних. Також активісти просили перейменувати вулицю Єсеніна на честь поета епохи “Розстріляного відродження” Василя Мисика, а метро “Завод ім. Малишева” – на Танковий завод.
Комментарии