Порівняння автошин з направленим і асиметричним протектором

Автомобільні шини класифікуються за різними параметрами. Основним з них після сезонності є тип протекторного малюнка, який відіграє важливу роль при їзді за певних умов. На шинному ринку купити резину можна з трьома різними дизайнами.

Найпоширенішими є шини із симетрично ненаправленим малюнком. Вони відносяться до класичних покришок, які відмінно підійдуть водіям зі спокійним стилем водіння. Купити автошини в Києві з ненаправленим протектором можна під різні типи авто – на ринку вони представлені у різних типорозмірах.

Два інші типи малюнків протекторів варто розглянути окремо.

Направлені та асиметричні шини. / Блог / ГороШина

Шини із направленим протектором

Компаунд оснащується численними блоками з різними формами та габаритами. Шашки спрямовані в один бік руху, і створюють по центру агресивну «ялинку» з гострим наконечником. По боках виділяються дві поглиблені канавки, від яких по різні сторони розкинулися об’ємні канали для видалення назовні рідини та бруду.

Направлені шини купити рекомендується для їзди в дощову погоду влітку, і по сильно засніжених покриттях взимку. Протектор зимових скатів всипаний дрібними, проте гострими зачіпними кромками, які вгризаються і продавлюють щільно злежаний сніжний покров.

Перед встановленням направленої гуми на обід колеса потрібно подивитися, яку сторону вказує стрілка на бічній частині. Це підказка водієві, як правильно монтувати покришку, щоб вона демонструвала свої найкращі їздові якості. При неправильній установці погіршиться стійкість та гальмування авто на трасі, збільшиться витрата палива та прискориться зношування бігової доріжки.

Асиметричні шини

Головна особливість асиметричної гуми – наявність двох малюнків, які ділять її навпіл. На одній стороні нанесені дрібні блоки, які відповідають за ефективну їзду по сухій дорозі. Друга частина оснащена канавками для відведення бруду та вологи, щоб безпечнішою була їзда за несприятливих погодних умов.

Перед посадкою асиметричних шин на машину водій повинен подивитися на боковини. Тут написами вказано, якою стороною потрібно встановлювати покришки:

  • «Inside» (внутрішня частина, гумова суміш м’якша).
  • «Outside» (зовнішня сторона, жорсткіша резина).

Якщо неправильно встановити асиметричні шини, демонструвати на 100% свій потенціал вони не зможуть. Погіршаться важливі їздові властивості, а нову резину купити доведеться набагато швидше, ніж планувалося раніше.

Асиметричні малюнки частіше зустрічаються на компаундах літніх шин. Для їзди взимку це не найкращий варіант – корисна площа кожної частини менша, ніж на класичних направлених та ненаправлених протекторах. На засніженому покритті керувати автомобілем набагато складніше, не кажучи вже про ожеледицю.

Які ж шини кращі?

Рішення приймає кожен водій індивідуально. Орієнтиром при виборі є три основні фактори:

  • Сезонність – влітку більш вигідним варіантом будуть асиметричні скати, взимку краще їздити на покришках із направленим малюнком.
  • Клімат регіону, де будуть експлуатуватися шини.
  • Тип дорожнього покриття.

На направлені або асиметричні шини диски можна купити двох типів: литі або сталеві. Ковпаки згладжують силу ударів від проїзду по нерівностях, надійно захищаючи від пошкоджень резину та деталі автомобільної підвіски. Для літніх шин більше підходять литі вироби, які легші по вазі, і прикрасять зовнішність будь-якої машини.

Для їзди зимою краще купити диски із міцної сталі – вони витримують великі навантаження, не розколюючись навіть від найсильніших ударів.

Теги:

Комментарии