Які види сканерів бувають та як обрати за типом задач

Сканери являються пристроями введення, за допомогою яких фізична інформація з паперового носія перетворюється у цифровий варіант. Дане обладнання використовують в офісі, медицині, графічному дизайні, бібліотеці, архітектурі та навіть вдома. Наприклад, на сайті інтернет-магазину А-Техно представлено широкий асортимент від відомих брендів, таких як Contex, Kopdak, Canon, HP, Brother, Dahua, Eloam, Epson, Fujifilm, Fujitsu, Iris, HikVision, Hewlett-Packard, Launch, Panasonic, Plustek, Xerox, ZKTeco, XYZprinting. При виборі необхідно враховувати вид, технічні характеристики, дозвіл, формат, особливості роботи.

Як обрати сканер

Виділяють декілька основних типів, кожен має свої індивідуальні технічні особливості та відрізняється за різними параметрами:

  • Ручний – являється мобільним та найкомпактнішим варіантом. Може працювати без підключення до ПК. Дозволяє сканувати невеликі зображення, але отримана картинка не відрізняється високою якістю. До мінусів також відноситься повільна оцифровка.
  • Протяжний – простягає листи, що закріплені в спеціальному лотку, при чому без участі користувача. Забезпечується досить висока швидкість роботи, але сканувати видання з палітуркою не вийде.
  • Сканер документів – можна сканувати папір різноманітних форматів. Вважається універсальним, адже підходить не тільки для робочих, а й домашніх умов.
  • Планшетний – найбільш затребуваний варіант. Можна обробляти графічну або текстову інформацію в зручному для вас форматі. Відрізняється компактними розмірами, поміститься на столі.
  • Слайд – призначається для оцифрування негативів й фільмів.
  • 3D – дозволяє створювати різноманітні тримірні моделі будь-якого фізичного об’єкта.

На якість зображення впливає роздільна оптична здатність. Для документів підходить 300 dpi, графіка та фотографії потребують не менше 600. Вирішили купити сканер, тоді враховуйте датчик зображення. Наприклад, CCD забезпечує максимально високу якість картинки, але більш енерговитратний і дорогий. Датчик CIS економічний й компактний, але якість зображення трохи нижча. Тип CMOS поєднує в собі переваги вищеописаних варіантів.

Найбільш поширені сканери

Пропонуємо приділити увагу найбільш поширеним різновидам. Кожен має свої індивідуальні переваги та недоліки. Наприклад, високоякісний сканер документів Canon, який відкриває ТОП, відрізняється високою ефективністю, підвищеною продуктивністю, гнучкими можливостями підключення. Підходить для користувачів, які цінують швидке сканування.

Сканер Epson можуть витримати досить велике денне навантаження, завдяки чому підходить для роботи на великих на середніх підприємствах. Дозволяє сканувати різноманітні формати, наприклад, PDF, TIFF, JPEG.

Даний варіант від Kodak став також незамінним помічником. Він виготовлений із якісних матеріалів, відноситься до швидкісних моделей, вважається найбільш продуктивною технікою. Завдяки різноманітним інноваційним технологіям передає чітке та якісне зображення.

Рішення купити сканер HP також може бути правильним, адже він призначений обробляти й передавати різноманітні цифрові зображення, підходить для професійного і домашнього використання. До переваг також відноситься проста експлуатація, надійність, чітка передача кольорів.

Різновид Plustek підходить професійним фотографам, любителям й графічним дизайнерам. Розроблений для широкоформатного сканування, відрізняється стильним виглядом й компактними  розмірами. Здатен суттєво підвищити ефективність вашої роботи завдяки перетворенню паперових документів в електронні файли.

Де краще купити сканер?

Якщо ви хочете придбати максимально якісний та довговічний товар, рекомендуємо звертатися в професійні інтернет-магазини електроніки. Там ви точно знайдете широкий асортимент на будь-який смак.

Менеджери нададуть відповіді на питання, допоможуть при виборі, врахують озвучені побажання й вимоги. Такі магазини являються офіційним постачальником ліцензованої продукції, тому можете сміливо розраховувати на гарантії стосовно товарів і отриманих послуг. Також в них можуть надавати послуги стосовно обслуговування, установки та ремонту купленого обладнання.

Теги:

Комментарии