5 порад перед кастрацією кота

Кастрація кота — важливий крок у догляді за домашнім улюбленцем. Це доволі просте та безпечне планове хірургічне втручання, що дозволяє вивести життя тварини на якісно новий рівень. Процедура кастрації допомагає уникнути небажаних потомків, зменшує ризик хвороб, пов’язаних із репродуктивною системою, та покращує поведінку тварини.

А щоб все пройшло гладко, без стресу та нервувань для кота та його власників варто заздалегідь підготуватися. Розглянемо 5 порад, що допоможуть пережити період кастрації максимально комфортно.

1 крок — всебічна ветеринарна консультація

Вибір клініки та консультація  з ветеринарним хірургом — це перше, чому має приділити час власник кота. Фахівці ветеринарного центру Терра Вет надають комплексні консультації та розгорнуто відповідають на всі питання щодо кастрації, стерилізації та супутніх процедур. 

В процесі попередньої консультації ветеринар клініки:

  • проводить загальний огляд для виявлення можливих проблем;
  • оцінює фізичний стан тварини: температуру, пульс, дихання, вагу для підтвердження готовності пухнастого пацієнта до операції;
  • проводить лабораторні аналізи з метою оцінки роботи внутрішніх органів та систем.

Цей крок є надзвичайно важливим аби впевнитися, що здоров’я чотирилапого друга дозволяє виконати процедуру без ризиків.

2 етап — планування процедури

Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові, фахівці якої рекомендують проводити процедуру кастрації у віці від 6 до 12 місяців. В цей час кіт вже достатньо зрілий, але ще не почав мітити територію.

Варто заздалегідь узгодити з ветеринарним хірургом дату проведення операції. Це дозволить уникнути форс-мажорних ситуацій та правильно підготуватися до процедури.

3 крок — підготовка пухнастого пацієнта

Серед основних аспектів підготовки до кастрації кота:

  • обробка від глистів за 10-14 днів до процедури;
  • своєчасна вакцинація тварини;
  • голодна дієта за 8-12 годин;
  • обмеження доступу до води за 2-3 години.

Цей список є орієнтовним. Точні рекомендації в кожному конкретному випадку дає ветеринар клініки на етапі планування процедури.

Порада №4 — підготовка домашнього простору

Попри те, що кастрація та стерилізація є рутинними та безпечними операціями, це все ж таки хірургічне втручання, що проводиться під загальним наркозом та впливає на стан тварини. Фахівці клініки Терра Вет використовують при проведенні операції газовий наркоз. Він є безпечнішим за традиційний внутрішньовенний варіант, швидко виводиться з організму з видихом через легені, а також не чинить вплив на внутрішні органи та мінімізує побічні ефекти.

Щоб тварині було комфортно та безпечно після повернення додому з операційної варто потурбуватися про створення оптимального простору. Місце для відпочинку та відновлення тварини має бути:

  • захищеним від яскравого світла та шуму;
  • легко доступним для домашнього улюбленця;
  • безпечним, аби уникнути випадкового травмування.

Прикінцева 5 рекомендація — контроль та увага

Післяопераційний догляд за кастрованим котом в більшості випадків не потребує від власника понаднормових зусиль. Все, що потрібно:

  • спостерігати за станом швів для уникнення інфекції;
  • не допускати вилизування рани, зокрема, за допомогою спеціального коміра;
  • слідкувати за станом та поведінкою кота;
  • при сильній млявості, кровотечах чи інших підозрілих симптомах — негайно звертатися до ветеринара.

Однак варто зазначити, що найчастіше в такій пильності немає особливої потреби. Завдяки професійності хірургічного втручання в клініці Терра Вет коти безпроблемно відходять від наркозу та вже на другий день після кастрації повертаються до звичного комфортного життя.

Теги:

Комментарии