Інвертор для енергосистеми є не просто «серцем», а й мозком, що забезпечує правильність роботи. Від його надійності та ефективности залежить і продуктивність, і довговічність, і безпека обладнання, і стійкість до непередбачуваних стрибків та збоїв енергопостачання.
Як вибрати інвертор для сонячних панелей за ціною та потрібними відмінностями на сайті «Правильне Електроживлення» дізнаєтесь далі в цьому матеріалі.
Як пов’язані ціна інвертора та його потужність
Безпосередньо та напряму пов’язані вартість інвертора із потужністю. Така «залежність» пояснюється кількома ключовими факторами.
Почнемо з визначення:
- інвертором називають пристрій, який постійний струм перетворює на багато- чи однофазний змінний. Іншими словами це силовий генератор змінного струму, пристрій, якій безпечно та ефективно працює з конкретним навантаженням.
Такий його показник, як потужність, є ключовим. Вимірюватися може в кіловатах, ватах, мегаватах.
Потужністю визначається, скільки може інвертор перетворити та потім передати або на споживача, або до мережі енергії.
Чим показник її вищий, тим дорожчим буде приладдя, тим складнішим, бо відображається все це на:
- розмірі та компонентах. Інвертори із суттєвою потужністю потребують і додатково складових потужних. Йдеться при цьому про конденсатори, трансформатори, мікросхеми, системи охолодження та ін.;
- безпеці та надійності. Додаткова потужність інвертора потребує оснащення суттєвішими захисними функціями та системами;
- техноособливостях. Для інверторів зі значною потужністю використовуються складніші алгоритми керування та моніторингові системі для забезпечення при високому навантаженні стабільної роботи.
Загалом, залежно від потужності й розміру, можна виділити кілька типів інверторів.
Першими (умовно) йдуть малі з потужністю до кВт. Інвертори ці оптимальні для невеликих домашніх сонячних панелей або ж батарей. Конструкція в них елементарна, ціна, порівняно, невисока. Але з суттєвим навантаженням працювати не можуть.
Далі слідують середні за розміром та з потужністю до 10кВт. Підійдуть такі пристрої для невеликих об’єктів комерційного типу, для будинків, для акумуляторних систем. Вартість в доларах від сотень до тисяч, залежно від рівня потужності, від інших функцій.
Наступні – великі інвертори (понад 10кВт). Призначені для вітрових та сонячних станцій, для великих ж/к, для промоб’єктів. Коштують, очікувано, дорожче, бо забезпечують потужність вищу й здатні обслуговувати значні комплекси (наприклад, фермерські).
І останні – інвертори централізовані, які оптимізовані для станцій понад 100кВт потужністю. Вартість їх значна, але пояснюється це відповідними характеристиками та технологіями.
Як пов’язані ціна інвертора та його функціональність
Що більшою є потужність інвертора, то й вартість його вища. Але це вкладення цілком може бути виправдано для великих промоб’єктів чи комплексів ЖК. В зазначених випадках високопотужний інвертор швидко окупається внаслідок ефективної роботи, внаслідок можливості працювати з дуже значними енергетичними обсягами.
Також ціна на інвертори може залежати й від виробника, від країни виготовлення, від бренду. Зрозуміло, що пропозиції Huawei, Fronius або SMA можуть значно дорожче коштувати, якщо порівнювати їх з не такими популярними виробниками.
На інвертор для сонячних панелей ціна в Україні зростає пропорційно до показників його потужності. Пояснюється це складнішими компонентами, вимогами до надійності та безпеки, ефективності та ін. Коли обиратимете собі оптимальний інвертор ціна на сайті «Правильне Електроживлення», врахуйте потреби об’єкта. Надто потужний при невеликій системі буде просто зайвими витратами, а ось недостатньо потужний буде марним придбанням.
Які зараз найкращі інвертори для сонячних панелей (ціна+якість)
Коли йдеться про створення СЕС, краще мережевого інвертору Huawei SUN2000-30KTL-M3 за співвідношенням ціна+якість просто не відшукати. Призначений він для 3-фазних мереж. Якщо станція зроблена на «зелений тариф», буде ідеальним. Завдяки характеристикам дає змогу отримувати потужності 500В та більше.
Не менший попит й на інвертор мережевий Deye SUN-30K-G04. Прилад здатний забезпечити потрібним обсягом енергії систему приміщень промислового, торгового, житлового або виробничого призначення. А надлишки можна буде транспортувати до загальної мережі, додатково отримуючи дохід.
Також можна зазначити для прикладу PlusEnergy Axpert MAX II 8KW TWIN. Цей автономний інвертор інтегрує прямо в реальному часі енергію сонця до сонячних станція. Акумулятор для роботи не потрібний, вся енергія використовується для забезпечення підключених споживачів. Це відчутно знижує мережеве споживання.
Порівнюйте, консультуйтеся… Обрати є з чого, а ціни намагаємося утримувати кращі.
Комментарии